Кожна цифра. Кожного банку.
minfin.com.ua /
Поступове відновлення показників економічної активності має розпочатися до 2016 року.
Скорочення реального ВВП сповільниться до мінус 5,5%.
Загальний рівень інфляції цього року складе 24-25%. Базова інфляція повернеться до однозначного рівня також в 2016 році.
У поточному році ми прогнозуємо подальше поліпшення стану платіжного балансу. Дефіцит рахунку поточних операцій зменшиться до 1,2% від ВВП.
Скоротиться і дефіцит фінансового рахунку.
Чисті надходження прямих іноземних інвестицій збільшаться на 1-2% від ВВП. При цьому відтік грошей з банківської системи - скоротиться.
Курс, навіть у мирний час, вже ніколи не буде фіксованим.
Головним у нашій монетарній політиці є продовження використання системи гнучкого обмінного курсу.
Тільки плаваючий курс валюти є протидією зовнішнім викликам і шоків.
Гнучкий валютний курс уже допоміг нам впоратися з дисбалансами, які існували останні шість років. Він сприяв як підвищенню конкурентоспроможності українського експорту, так і значного поліпшення стану торговельного балансу. Останній, за нашими прогнозами, буде майже збалансований вже цього року.
Відбувається природний процес очищення банківської системи від неплатоспроможних установ і банків, які відмивають кошти і не дотримуються вимог законодавства. Це сприяє зміцненню ринкової дисципліни і в цілому підвищенню стійкості банківського сектора.
Очищення банківської системи відбувається з дотриманням чинного законодавства, яке захищає інтереси вкладників.
Для сталого розвитку банківського сектора в країні потрібна макроекономічна стабільність. Це вимагає швидкого проведення глибоких і широкомасштабних структурних реформ, спрямованих на:
Останнє підвищення облікової ставки в умовах воєнного конфлікту не буде грати вирішальної ролі при прийнятті рішення про кредитування. Зараз небажання банків кредитувати не пов'язане з браком у них коштів, а наміром уникнути значних фінансових ризиків за і відсутність платоспроможних позичальників. Статистика це доводить: надлишкова ліквідність банківського сектора на сьогодні становить становить 30 млрд. грн.
Кожному вкладнику банку, який визнаний неплатоспроможним, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб забезпечує відшкодування коштів за його вкладом і відсотками, нарахованими на день прийняття Нацбанком рішення про неплатоспроможність банку. Сума відшкодування не може перевищувати 200 тисяч гривень.
Зараз вкладники-фізичні особи 28 банків повністю отримали виплати від Фонду, ще по 22-му банках виплати тривають. За даними Фонду на 1 січня цього року майже півмільйона людей в 2014 році отримали відшкодування в розмірі 14,3 млрд. гривень.
Варто розуміти, що ми не маємо вільного валютообразованія, так як не відмовилися від адмінзаходів з регулювання валютного ринку. Ми щодня проводимо прямі валютні інтервенції для найбільшого імпортера нашої країни [НАК "Нафтогазу"]. З початку цього місяця ця сума разом з "Енергоатомом" з розрахунками за твели склала більш ніж 300 млн доларів.
Повну версію доповіді Валерія Гонтарєва ви можете почитати тут.
Опубліковано на minfin.com.ua 18 лютого 2015, 15:18