Інтерв'ю СEO Промінвестбанка Віктора Башкірова для Форбс

04.03.2015 14:10 | Банк: Промінвестбанк

Маргарита Ормоцадзе / Forbes.ua

Промінвестбанк – дочірній банк Внєшекономбанку РФ – став першим з трійки фінустанов з російським державним капіталом, топ-менеджмент якого зважився на інтерв'ю в нинішній час. Два інші гравці з російським державним капіталом – ВТБ Банк і Сбєрбанк Росії – наразі зайняли вичікувальну позицію. Хоча запитань до них назбиралося чимало. Адже ще в серпні 2014 року Валерія Гонтарева заявила, що всі банки з російським капіталом підпадають під особливий контроль з боку регулятора.

Сам Промінвестбанк – найстаріша фінансова установа України – був викуплений в 2009 році групою ВЕБ після роботи тимчасової адміністрації. Криза фінансової системи країни в 2008 році стартувала восени саме з проблем у «Промінвесті», який тоді належав легендарному банкірові, екс-голові НБУ Володимирові Матвієнку. Сьогодні «Промінвест» належить групі ВЕБ, а очолює установу Віктор Башкіров.

До Промінвестбанку Башкіров зробив кар'єру в російському Сітібанку – від дилера до президента роздрібного банку Сітібанк Єгипет. Також він очолював роздрібний бізнес в Альфа-Банку. З березня 2009 року Башкірова призначено головою правління Промінвестбанку.

В інтерв'ю Forbes Віктор Башкіров розповів про нинішню стратегію роботи «Промінвеста», контроль над банками з російським корінням з боку НБУ, та описав своє бачення впливу банків-«конвертів» і боротьби з ними на розвиток економіки. 

ДАЛІ