Апеляційний суд підтвердив правомірність постанови про ліквідацію ПАТ "Профін Банк"

24.03.2016 23:55 | Банк: Профін банк

/ bank.gov.ua /

Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив правомірність постанови Правління Національного банку України про ліквідацію ПАТ "Профін Банк".

Національний банк виявив здійснення ризикової діяльності ПАТ "Профін Банк", що призвело до неодноразового застосування регулятором до банку заходів впливу за порушення вимог законодавства з питань фінансового моніторингу. У зв’язку з цим 19 січня 2015 року ПАТ "ПрофінБанк" було віднесено до категорії неплатоспроможних, а 15 квітня минулого року прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Компанія "Ксеронія Лімітед" позивалась до Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, вимагаючи визнати неправомірною ліквідацію зазначеного банку. Проте Окружний адміністративний суд відмовив позивачу у задоволенні позову. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23 березня 2016 року рішення суду першої інстанції залишено без змін.

Крім того, Вищий адміністративний суд України підтвердив правомірність прийняття Національним банком постанови щодо неплатоспроможності ПАТ "Профін Банк".