DSK догляне за банком Віктора Пінчука

05.02.2016 23:10 | Банк: Кредит Дніпро

/ forbes.ua / 

Цього тижня колишній глава Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Канувійшов до наглядової ради українського банку «Кредит Дніпро». Це установа бізнесмена Віктора Пінчука, який займає 2-е місце в списку Forbes, зі статком у $1,5 млрд. Разом зі Стросс-Каном у наглядову раду увійшли ще троє незалежних директорів.

Про призначення було оголошено 3 лютого. Крім Стросс-Кана, до наглядової ради банку «Кредит Дніпро» увійшли економіст Андерс Ослунд, колишній партнер Maison Lazard Maison Lazard et Cre, і президент Rothschild Conseil International Жан-П'єр Сальтьєль, а також інвестбанкір Алекс Мунтяну. Ще два директори −Михайло Царьов і Андрій Дудник − представляють інтереси акціонера.

«Після затвердження складу наглядової ради банку деякі ЗМІ почали тиражувати інформацію про те, що «Кредит Дніпро», нібито, готується до входження іноземних капіталів. Відразу зазначу, зараз таке питання навіть не стоїть», − запевнила вчора Forbes голова правління банку «Кредит Дніпро» Олена Малинська. За її словами, акціонером банку і далі планує залишатися Віктор Пінчук.

«Плани акціонера з приводу подальшого розвитку нашої фінустанови очевидні для всього банківського сектору. І це не тільки призначення всесвітньо відомих і досвідчених експертів, а й підтримка банку додатковою ліквідністю − виконання плану капіталізації. Протягом останніх двох кризових років банк збільшував статутний капітал двічі − на 270 і 250 млн гривень. Зараз ми проводимо ще одну капіталізацію в розмірі 686 млн гривень», − пояснює Малинська.

Акціонером банку і надалі планує залишатися Віктор Пінчук

«Кредит Дніпро» − один з великих банків країни. У рейтингу життєздатності українських банків Forbes «Кредит Дніпро» отримав оцінку С − задовільну, з позитивним прогнозом в разі активної підтримки з боку акціонера, що й відбувається зараз. Однак за підсумками 2015 року банк займав передостаннє місце в рейтингу Forbes.

Екс-член Ради НБУ Василь Горбаль зазначає, що незалежних директорів у банку − тепер четверо, з усіх шести членів наглядової ради. «Зазвичай у банку 1-2 незалежних директорів. А приклад «Кредит Дніпра» говорить про новий підхід до корпоративного управління, з точки зору незалежних директорів. Пінчук показує, що всі рішення будуть прийматися незалежно», − підкреслює Горбаль.

За його словами, призначення в банк таких знакових особистостей, як Стросс-Кан, свідчить про те, що «Кредит Дніпро» в нинішній непростий час налаштований не тільки на виживання, але й на зростання.

Фінансист, економіст і політик, 67-річний Домінік Стросс-Кан на початку кар'єри був активістом соціалістичної партії Франції. Він обіймав посади міністра промисловості Франції й очолював французьке індустріальне лобі.

З 2007 по 2011 роки, в розпал світової фінансової кризи, він був главою Міжнародного валютного фонду. Його звільнення було пов'язано з сексуальним скандалом напередодні президентських виборів у Франції, в яких Стросс-Кан планував взяти участь. Скандал, який у результаті виявився сфабрикованим, перервав політичну кар'єру Стросс-Кана.

Зараз Стросс-Кан продовжує активну участь в ряді фінансових організацій. У 2013 році він приєднався до керівництва люксембурзького банку Anatevka, пізніше перейменованого в LSK. У 2014 році, після самогубства одного з партнерів LSK, підприємство подало на банкрутство.

Україна потребує стимулювання економіки зсередини. Потрібно розуміти, що якщо у вашої країни немає потужного внутрішнього впливу, яке підштовхує вас до активного розвитку й економічного зростання, ви як держава будете постійно позичати гроші, і ви дуже ризикуєте продовжувати жити за таким принципом з року в рік
Домінік Стросс-Кан

Стросс-Кан входив у наглядову раду кількох організацій, наприклад, Російського фонду прямих інвестицій, що фінансується «Внєшекономбанком» РФ.

«Україна потребує стимулювання економіки зсередини. Потрібно розуміти, що якщо у вашої країни немає потужного внутрішнього впливу, яке підштовхує вас до активного розвитку й економічного зростання, ви як держава будете постійно позичати гроші, і ви дуже ризикуєте продовжувати жити за таким принципом з року в рік», − зауважив Стросс Кан під час візиту в Україну восени 2013 року.

Він підкреслював, що сучасний світ змінюється від глобалізації в бік поділу впливів: «У цьому мінливому світі Україна повинна знайти свій власний шлях. Забудьте про те, що ви зобов'язані вибирати між Європою і Росією. Така позиція є нав'язаною, вона може бути політичною грою окремих персон, але це не ваш погляд».

Олена Малинська вважає, що рішення акціонера щодо призначення провідних міжнародних експертів до складу наглядової ради є унікальним для українського фінансового ринку: «Фінансисти і економісти, які впливають на міжнародні економічні процеси, тепер будуть безпосередньо брати участь у розробці та впровадженні стратегії розвитку нашого банку. Їх досвід допоможе нам ефективніше переорієнтуватися на європейські стандарти й використовувати найкращі світові практики».

«Віктор Пінчук відомий як великий меценат, організатор Ялтинської ініціативи. Призначення до ради його банку незалежних директорів такого рівня − це добре для репутації банку. Це може відкрити для банку джерела додаткового іноземного кредитування та інвестицій. Також присутність серед членів ради особистості масштабу Стросс-Кана дає банку додатковий захист від корупційного тиску влади, незаконних «наїздів» податкової, силовиків і Нацбанку», − підкреслює екс-міністр економіки України Віктор Суслов.

Як раніше писав Forbes, перевагою банку «Кредит Дніпро» вважаються міжнародні зв'язки Віктора Пінчука, в тому числі з елітою американської політики − за даними Forbes, олігарх надає підтримку демократичній партії США і Хілларі Клінтон.