ЄБРР придбає 30% акцій Райффайзен Банку Аваль

25.11.2015 23:55 | Банк: Райффайзен Банк Аваль

/ www.aval.ua /

ЄБРР бере участь у збільшенні капіталу провідного українського універсального банку Райффайзен Банк Аваль збільшує капітал 1-го рівня - Потужний сигнал ринку.

Згідно з підписаною сьогодні у Києві угодою, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) придбаває 30% акцій АТ «Райффайзен Банк Аваль» - одного з провідних українських універсальних банків, що є дочірньою структурою Райффайзен Банк Інтернаціональ АГ(РБІ).

ЄБРР і РБІ візьмуть участь у збільшенні капіталу 1-го рівня Райффайзен Банку Аваль на 3,15 млрд гривень (122 млн євро*). Питання щодо збільшення капіталу буде винесено на затвердження на загальних зборах акціонерів Райффайзен Банку Аваль 3 грудня цього року. У результаті угоди ЄБРР стане власником 30% від загальної кількості акцій українського банку.

Частка РБІ в АТ «Райффайзен Банк Аваль» знизиться з 96,2% до приблизно 67%. Точні цифри залежатимуть від того, яку участь у збільшенні капіталу візьмуть міноритарні акціонери, яких у даний час нараховується близько 109 тисяч.

Керуючий директор ЄБРР у секторі фінансових установ Нік Тессімен зазначив: «Даною інвестицією ЄБРР зміцнює капітал Райффайзен Банку Аваль, водночас роблячи внесок у вкрай необхідну рекапіталізацію банківського сектора України в цілому і поглиблюючи своє давнє співробітництво з великою міжнародною банківською групою Райффайзен Банк Інтренаціональ. Це партнерство з РБІ посилить позиції Райффайзен Банку Аваль як великого провайдера сучасних високоякісних банківських послуг для юридичних і фізичних осіб в Україні, що допоможе в розкритті потенціалу цієї країни».

«Партнерство з ЄБРР є підтвердженням стабільності і сили Райффайзен Банку Аваль і доводить, що РБІ знаходиться на правильному шляху в тих складних умовах, що склалися в Україні, – сказав Карл Севельда, голова правління РБІ і голова спостережної ради Райффайзен Банку Аваль. – Ця угода є ще одним доказом відмінної співпраці між ЄБРР і РБІ на ринках Центральної та Східної Європи».

Станом на 30 вересня 2015 року коефіцієнт достатності капіталу 1-го рівня Райффайзен Банку Аваль становив 6,86% за національними стандартами, що набагато перевищує встановлений Національним банком України норматив на рівні 4,0% за національними стандартами (який збільшиться до 7,0% з 1 січня 2019 г.). Після даної транзакції коефіцієнт достатності капіталу 1-го рівня Райффайзен Банку Аваль складе 14,19% за національними стандартами (усі попередні показники базуються на результатах третього кварталу 2015 року і фактичному валютному курсі).

* За курсом на 23 листопада 2015 року

Інформація про ЄБРР і РБІ

Мета ЄБРР, який належить 64 країнам і двом міждержавним організаціям, полягає у підтримці розвитку ринкової економіки та демократії в країнах від Центральної Європи до Центральної Азії. Відвідайте наш веб-сайт, а також наші сторінки уФейсбуці та Твіттері.

АТ «Райффайзен Банк Аваль» надає послуги понад 2,8 млн клієнтів, у тому числі фізичним особам, корпоративним клієнтам і МСП через свою мережу, що налічує понад 600 відділень по всій країні. Райффайзен Банк Інтернаціональ АГ (РБІ) є одним з провідних корпоративно-інвестиційних банків Австрії, для якого «домашнім» ринком є Центральна та Східна Європа (ЦСЄ). Дочірні банки РБІ працюють на 15 ринках в даному регіоні. Крім цього, група РБІ включає в себе численних провайдерів фінансових послуг у таких сферах, як лізинг, управління активами, а також злиття і поглинання. У цілому близько 52700 співробітників обслуговують 14,8 млн клієнтів через приблизно 2800 філій і відділень, велика частина яких розташована у ЦСЄ. РБІ є повністю консолідованою дочірньою структурою Райффайзен Центральбанк Австрія АГ (РЦБ) . РЦБ непрямо належить приблизно 60,7% акцій РБІ, решта акцій знаходиться у вільному обігу. Акції РБІ перебувають у лістингу Віденської фондової біржі. РЦБ - центральна установа найбільшої в Австрії банківської Групи Райффайзен, що виконує функції головного офісу для всієї групи РЦБ, включаючи РБІ.

Для отримання детальнішої інформації зверніться до:

• Антона Усова (+380 44 277 1100, usova@ebrd.com) в ЄБРР або

• Інгрід Кренн-Дітц (+43 1 71701 6055, Ingrid.krenn-ditz@rbinternational.com) в РБІ