Міністерство фінансів вітає Ощадбанк з реструктуризацією боргу

12.06.2015 21:50 | Банк: Ощадбанк

Міністерство фінансів /

Міністерство фінансів вітає успішні переговори між Ощадбанком та його Комітетом Кредиторів щодо перепрофілювання його двох випусків єврооблігацій з погашенням у 2016 та 2018 роках та субординованої позики з терміном погашення в 2017 році, на загальну суму $ 1,3 млрд.

Результати переговорів повністю відповідають цілям програми, що має підтримку МВФ, та демонструють готовність України до пошуків, у дусі співробітництва та доброчесності, домовленостей в рамках поточних переговорів з реструктуризацію боргу. Ми закликаємо кредиторів «Ощадбанку» підтримати запропоновані умови перепрофілювання підчас майбутнього процесу отримання згоди, який розпочнеться в найближчі дні.

Перепрофілювання двох випусків єврооблігацій і субординованого кредиту Ощадбанку з терміном погашення в 2017 році сприятиме досягненню першої цілі програми, що має підтримку МВФ. За погодженням з МВФ, Уряд веде переговори з комерційними зовнішніми кредиторами, мета яких - досягнення трьох наступних цілей:

(і) заощадження на зовнішніх платежах по боргових зобов’язаннях держави, гарантованих державою та суб’єктів господарювання державного сектору економіки на суму приблизно 15 млрд. дол. США за період реалізації програми МВФ;

(ii) забезпечення до 2020 р. співвідношення державний борг/ ВВП на рівні, не вище, ніж 71 % від ВВП;

(iii) підтримання загальних потреб у фінансуванні бюджету за борговими операціями в середньому на рівні 10 % від ВВП (максимум 12% від ВВП на рік) в 2019–2025 рр.

Ця угода допоможе заощадити для платіжного балансу України до $1,3 млрд  протягом 2015-2018 років.  Вона наслідує іншому успішному перепрофілюванню єврооблігацій «Укрексімбанку» 26 травня, що також сприяє досягненню першої цілі МВФ.

Ми з нетерпінням очікуємо на продовження переговорів з власникам інших інструментів комерційного зовнішнього боргу, що входять до периметру боргової операції  України. Міністерство фінансів підкреслює, що, аби досягти цілей програми співробітництва з МВФ, реструктуризація суверенного боргу матиме на меті також зменшення розміру боргу та витрат на його обслуговування.