Національний банк надав згоду на самоліквідацію двох малих банків


/ bank.gov.ua /

Правління Національного банку України вперше прийняло рішення про надання згоди на ліквідацію ПАТ "Фінанс Банк" та ПАТ "Інвестиційно-Трастовий Банк" за ініціативою власників та відкликання їх ліцензій.

Таке рішення акціонерів та реального кінцевого бенефіціарного власнику банку ґрунтувалося на бажанні переорієнтуватися на інші види їх профільної діяльності.

"Це цивілізований та відповідальний спосіб залишення банком ринку. Банківський бізнес – специфічний, ризиковий і все більше контрольований. В таких умовах власник банку може вирішити сконцентруватись на своєму ключовому бізнесі та залишити банківський. При самоліквідації погашаються всі зобов'язання перед клієнтами, немає навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Відповідно, і не псується репутація власників банку", - зазначила заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.

Національний банк вів роботу по приведенню структур власності ПАТ "Фінанс Банк" та ПАТ "Інвестиційно-Трастовий Банк" до вимог прозорості. Контролер банків був встановлений, проте не виявив бажання займатись банківською діяльністю та обрав шлях самоліквідаціїфінустанов.

Загальний обсяг зобов'язань ПАТ "Фінанс Банк" та ПАТ "Інвестиційно-Трастовий Банк" перед юридичними та фізичними особами менше 11 млн. грн. Обсяг ліквідних коштів банків дає змогу розрахуватись по зобов'язанням без зовнішніх залучень.