Національний банк погодив набуття істотної участі власникам ПАТ Перший інвестиційний банк, Комінвестбанк та А-банк


/ НБУ /

Національний банк України погодив набуття істотної участі акціонерам трьох банків. Про це йдеться в рішеннях Комітету зпитань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем.

Погоджено набуття прямої істотної участі в розмірі 24,5277% у ПАТ "Перший інвестиційний банк" Спектору Михайлу Йосифовичу. На початку 2015 року учасниками банку були 17 юридичних та 17 фізичних осіб.

Інший власник істотної участіКлещук Олександр Олександрович володіє 48% акцій банку. У ПАТ "Комінвестбанк" погоджено набуття істотної участі Гісему Володимиру Васильовичу та Гісему Мирославу Володимировичу, які незалежно від формального володіння мають можливість вирішального впливу на управління тадіяльність банку. Станом на 01 січня 2015 року 84,12% акцій банку належать ОП "Ужгородський коньячний завод", ще15,88% - ТОВ «Латуж» (акціонери – Гісем Володимир Васильович та Білинець Надія Григорівна).

Родина Суркісів у складі Суркіса Ігоря Рахмільовича, Суркіс Марини Ігорівни, Суркіса Григорія Михайловича та Суркіс Світлани Григорівни отримала погодження на набуття істотної участі у ПАТ "А-Банк". На початок 2015 року учасниками банку були 12 юридичних та 1 фізична особа, без власників істотної участі.

Крім того, Національний банк завершив перевірку майнового стану власника "Кристалбанку" – Ленінг Марини Густавівни – та дійшов висновку, що структура власності банку є прозорою Нагадаємо, що ці чотири банки належали до тих, чий процес легалізації структури власності перебуває у вирішальній стадії.