НБУ вирішив виділити банку "Фінанси та Кредит" стабкредит

11.06.2015 10:50 | Банк: Фінанси та кредит

Національний банк вирішив виділити банку “Фінанси та Кредит”, що входить до групи найбільших, стабілізаційний кредит 750 млн гривень.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.

Рішення про підтримку ліквідності цього банку було прийнято правлінням Національного банку (постанова №367 / БТ від 10 червня) з метою забезпечення своєчасного виконання ним зобов’язань перед вкладниками – фізичними особами.

Підтримка регулятора обумовлена тим, що в банку зосереджено 4% від обсягу вкладів фізичних осіб в банківській системі і 2,7% активів банківської системи, а сама кредитна організація відноситься до 1 групи банків України за розміром активів.

Акціонери банку вживають заходів, спрямованих на підтримку ліквідності банку і його капіталізацію.

Зокрема, за 2014 – 2015 роки акціонери збільшили статутний капітал банку на суму 1,116 млрд гривень.

Також акціонери вживають заходів щодо подальшого підвищення капіталізації банку і висловлюють готовність щодо підтримки поточної ліквідності.

Банк “Фінанси та Кредит” в якості забезпечення за даним кредитом надав Національному банку нерухоме майно та фінансова порука власника істотної участі в банку.

Як повідомляло агентство, акціонерами фінустанови є ТОВ “Асканія” (45,92%), ПрАТ F&C Realty (41,58%), ТОВ“Індастріал констракшн” (6,78%).

Основним бенефіціаром “Фінанси та Кредит” є позафракційний депутат Верховної Ради Костянтин Жеваго.

За даними НБУ, на 1 квітня за розміром активів банк займав 10-е місце (41,470 млрд гривень) серед 133 діючих банків.