Покійний Дмитро Пащенко робив кар'єру в Raiffeisen та ING Bank


forbes.ua / 

Учора в Києві поховали банкіра Дмитра Пащенка. 40-річний фінансист був віце-президентом і головою з питань структурованого фінансування українського ING Bank, а раніше зробив кар'єру у структурах Raiffeisen. Forbes згадує кар'єрний шлях Пащенка.

Обставини трагедії

Тіло покійного було виявлено 21 січня у столичному Голосіївському парку, в автомобілі Opel червоного кольору. Він помер від вогнепального поранення в груди, імовірно, з рушниці. За неперевіреною інформацією, поряд із ним було знайдено записку.

Слідчим відділом Голосіївського управління поліції зареєстровано відомості про подію в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за статтею 115 Кримінального кодексу – умисне вбивство.

В авто виявлено свідчення того, що вбитий захоплювався полюванням: було знайдено патрони, мішені, господарські речі, які використовують на тривалих виїздах.

Автомобіль, у якому сталася трагедія, належав дружині покійного.

Після смерті Дмитра Пащенка залишилися вдова, Анастасія Пащенко, і четверо неповнолітніх дітей.

Успішна кар'єра

Дмитро Пащенко був відомий як віце-президент і голова з питань структурованого фінансування українського ING Bank. Голова правління ING Bank Ерік Версавелучора не зміг прокоментувати подію, сказавши, що якісь деталі, можливо, буде оприлюднено цього тижня. Перший заступник голови правління ING Bank Олексій Грінченко перебував за кордоном і також утримався від коментарів. «Болюча тема», – пояснив він.

"Це дуже трагічна новина. Наші думки, перш за все, з родиної та друзями Дмитра, а також з нашими колегами, які працювали з ним. Дмитро був цінним членом команди топ-менеджерів українського банку. Ми будемо пам'ятати його як досвідченого колегу, який був приємною у роботі людиною, та якого нам буде невистачати" – розповіли Forbes у штаб-квартирі ING Bank у Амстердамі.

В ING Bank Пащенко пропрацював вісім років і два місяці.

До цього він займався напрямком малого та середнього бізнесу, а також ризиками у структурах Raiffeisen. З 2002 року Дмитро Пащенко працював спочатку менеджером, а потім головою напрямку SME в «Raiffeisen Україна» (нині – ОТП Банк).

З 2006-го по 2007 рік Пащенко очолював фінансові проекти в Райффайзен Банк Аваль. Голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчукхарактеризує Дмитра Пащенка як «талановиту, порядну, щиру, віддану справі людину».

«Він був людиною без підтексту, дуже відкритим до людей, і працювати з ним було цікаво, – зазначає Лавренчук. – Така людина навряд чи мала ворогів, бо була дуже толерантною до всіх».

Банкір Ігор Падалка, який керував одним із відділень «Райффайзен», згадує покійного як хорошого фахівця з ризик-менеджменту.

«Ми разом із ним брали участь у пілотному проекті з вибудовування бізнес-лінії малий і середній бізнес у Райффайзен Банку Аваль. Я працював з боку мережі, а він – від головного офісу. Під час роботи підтримували товариські взаємини», – розповідає Падалка. За його словами, Дмитро прагнув зробити хорошу кар'єру у фінансовому секторі, і в нього це вийшло.

Запитань більше, ніж відповідей

За інформацією Forbes, покійний брав участь у реструктуризації боргів групи «Креатив». Цей агрохолдинг було продано торік. І нові покупці отримали разом із підприємствами групи біля $600 млн боргів. Серед інших, боргами групи займався Укргазбанк, намагаючись продати на відкритому тендері права вимоги за цими кредитами.

Дмитра Пащенка вважали експертом з питань реструктуризації боргів і з усіх питань, пов'язаних із кредитуванням, зокрема і з ризик-менеджменту.

«У разі [бізнес] версії вбивства смерть покійного могла бути пов'язана з якоюсь інформацією, яку мав банкір», – припускає голова компанії «Кравець і партнери»Ростислав Кравець.

Раптова смерть успішного банкіра, сімейної людини і батька маленької дитини надто загадкова і викликає багато запитань. Слідству ще тільки належить знайти і дати відповіді на деякі з них.

Редакція Forbes висловлює співчуття родині та близьким Дмитра Пащенко, та команді ING Bank.