ПУАТ "Фідобанк" віднесено до категорії неплатоспроможних

20.05.2016 19:35 | Банк: Фідобанк

/ bank.gov.ua /

Відповідно до вимог статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" 20 травня 2016 року Правління Національного банку України прийняло рішення № 8 "Про віднесення Публічного акціонерного товариства "Фідобанк" до категорії неплатоспроможних".

12 травня 2016 року почався відтік коштів з рахунків юридичних осіб та коштів інших банків. Виведення активів на пов’язані із акціонером установи не здійснювалось.

У результаті відтоку коштів клієнтів, який за 12-13 травня склав близько 200 млн. грн, 16 травня почались проблеми з виконанням зобов'язань перед клієнтами. Станом на 20 травня 2016 року загальна сума невиконаних ПУАТ “Фідобанк” операцій клієнтів перевищила 500 млн. грн. (9% від його зобов’язань).

Варто підкреслити, що ПУАТ “Фідобанк” не звертався до Національного банку за отриманням рефінансування, а 17 травня 2016 року повідомив про відмову потенційного інвестора від участі у докапіталізації банку.

Нагадаємо, у 2015 році проведено діагностичне обстеження ПУАТ “Фідобанк” та у січні 2016 року затверджено необхідний обсягдокапіталізації банку.

Протягом чотирьох місяців ПУАТ "Фідобанк" здійснив низку заходів, що призвели до зменшення суми необхідної докапіталізації більш ніж в два рази. Ці заходи включали в себе, зокрема, погашення кредитів великих позичальників та відповідне переформування резервів, зменшення обсягу недержавних цінних паперів, конвертації субординованого боргу, здійснення внесків до статутного капіталу та часткового прощення боргу акціонером.

Національний банк України наголошує, що 98% (97,7 тисяч осіб) усіх вкладників ПУАТ "Фідобанк" отримають свої вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Сума відшкодування складає приблизно 1,8 млрд. грн.

Станом на 20 травня 2016 року кінцевим бенефіціаром ПУАТ "Фідобанк" є Олександр Адаріч. На даний момент він також є власником 50% ПАТ "Євробанк". 18 травня Національний банк погодив громадянину Республіки Казахстан Болату Назарбаєву набуття прямої істотної участі у ПАТ «Євробанк» у розмірі 50%.