Російські банки в Україні втратили понад половину депозитів


ZN.UA /

Темпи вилучення депозитів знизилися у центральних і західних областях України, але зросли на сході країни. ZN.UA Міжнародне рейтингове агентство Standard & Рoor's Ratings Services оцінює відтік депозитів фізичних осіб з українських банків у січні-травні 2014 року до 20%, при цьому банки з російським капіталом втратили понад 50% депозитів.

Агентство відзначає, що ситуація у фінансовому секторі залишається нестійкою і навряд чи повністю стабілізується, беручи до уваги політичну ситуацію в країні, повідомляє УНІАН.

"Темпи вилучення депозитів знизилися у центральних і західних областях України, але зросли на сході країни. На кінець травня відтік депозитів з банківської системи перевищив 20% роздрібних депозитів. Російські банки втратили понад 50% депозитів", - йдеться в повідомленні агентства. Агентство нагадує, що Національний банк надав деяким банкам екстрену підтримку ліквідності, дозволивши їм використовувати державні цінні папери та кредити приватного сектора як забезпечення.

Також у рамках програми Міжнародного валютного фонду проводиться незалежне стрес-тестування 35 найбільших банків. "Ми очікуємо, що участь держави у збільшенні капіталізації банків може виявитися більш значною, ніж було заплановано (1% ВВП), якщо після проведення аналізу стійкості банків обсяг інвестицій приватних акціонерів буде менше очікуваного", - прогнозує S&P.

Агентство називає курс гривні плаваючим, хоча цей режим діє протягом дуже короткого часу, і нагадує, що Нацбанк планує перейти до таргетування інфляції. "На нашу думку, перспективи покращення грошово-кредитної політики залежать від підвищення стійкості фінансової системи, механізм трансмісії залишається надзвичайно слабким, а кореляція між ставкою рефінансування і ставкою на міжбанківському ринку - обмеженою.

Ми не очікуємо, що НБУ перейде до таргетування інфляції до 2015 року, як планувалося", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у червні депозити фізосіб в українських банках повернулися до зростання після безперервного падіння з початку року. Загальний обсяг депозитів у банках в національній валюті у червні зріс на 0,1% (з початку року - знизився на 10,5%) - до 377,9 млрд грн, в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) обсяг депозитів у червні знизився на 4% (з початку року - на 24,5%) - до 23,3 млрд доларів.