Національна рада реформ схвалила Комплексну програму розвитку фінансового сектору України до 2020 року

18.05.2015 12:30 | Банк: Ощадбанк

прес-реліз / НБУ

15 травня 2015 року під час чергового засідання Національна рада реформ підтримала та схвалила Комплексну програму розвитку фінансового сектору України до 2020 року (далі – Комплексна програма).

Комплексна програма створена спільно представниками регуляторів фінансового ринку. До обговорення проекту Комплексної програми були залучені представники експертних і наукових кіл, які надали низку пропозицій та зауважень. Також під час розроблення зазначеної програми були враховані рекомендації міжнародних фінансових дорадчих та донорських організацій. Презентований проект Комплексної програми отримав схвальну оцінку як від учасників ринку, так і від представників інститутів громадянського суспільства.

На засіданні Національної ради реформ Комплексну програму презентував перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук.

“Основна мета Комплексної програми – побудувати в Україні повноцінний, дієвий та ефективний фінансовий ринок, збалансовано розвивати усі сегменти ринку, розбудовувати його інфраструктуру та зміцнювати його стійкість до зовнішніх загроз. Лише так зможемо сприяти економічному розвитку країни та інтегруватись у європейський економічний простір на конкурентних засадах”, - заявив Олександр Писарук.

Перший заступник Голови Національного банку України висловив упевненість, що Комплексна програма чітко реалізовуватиметься завдяки докладному та прозорому плану дій, викладеному в ній. Зокрема, програма передбачає 3 етапи впровадження реформ: вирішення проблем минулого та очищення фінансового сектору, закладення фундаменту для розвитку системи та реалізацію заходів щодо самого розвитку.

Заходи Комплексної програми здійснюватимуться за трьома ключовими напрямами: забезпечення фінансової стабільності, розбудова інституційної спроможності регуляторів фінансового ринку, захист прав споживачів та інвесторів фінансового сектору.

“Важливо те, що в Комплексній програмі зазначені конкретні критерії виконання, тож відслідковувати її реалізацію буде легко. Запрошуємо до моніторингу реформ громадських активістів та ЗМІ”, - заявив Олександр Писарук.

Ознайомитися з докладною інформацією про етапи, напрями та індикатори ефективності Комплексної програми можна на сайті reforms.in.ua.

 

Довідково.

Комплексна програма розроблена відповідно до Стратегії сталого розвитку “Україна – 2020”, Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Меморандуму про співпрацю з МВФ та Угоди про Коаліцію депутатських фракцій у Верховній Раді України восьмого скликання.

Цільова команда реформ розпочала роботу над проектом Комплексної програми в лютому 2015 року.

До цільової команди реформ, яка розробляла Комплексну програму, увійшли:

- представники Національного банку України: заступник Голови Національного банку Владислав Рашкован (керівник цільової команди реформ), начальник Управління стратегії та реформування банківської системи Михайло Відякін, керівник проектів та програм Управління стратегії та реформування банківської системи Сергій Казанцев;

- представники Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі ¬ Комісія): Голова Комісії, керівник Комітету з питань стратегії розвитку та економічного аналізу фондового ринку Тимур Хромаєв, член Комісії, керівник Комітету з питань корпоративного управління та розвитку інструментів фондового ринку Юрій Буца, директор департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства Комісії МаксимЛібанов;

- представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг – Голова Комісії Ігор Пашко, член Комісії Ольга Гурбич;

- представники Незалежної асоціації банків України - Голова Ради Роман Шпек, член Ради Тарас Кириченко;

- заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик

- представники громадських професійних об’єднань - Громадської ініціативи “Реанімаційний Пакет Реформ” Галина Трет’якова, Громадянської платформи “Нова Країна” - Тарас Козак.