У банк «Конкорд» прийшла команда «Контракту»

25.11.2015 14:00 | Банк: Контракт, Конкорд

/ forbes.net.ua / 

Павло Крапівін та Алла Комісаренко очолили дніпропетровську фінустанову

У невеликий дніпропетровський банк «Конкорд» прийшла команда управлінців, які до цього управляли столичним банком «Контракт». Із понеділка заступником голови правління банку призначено Павла Крапівіна, раніше головою правління установи стала Алла Комісаренко.

До виконання обов'язків Крапівін приступив 23 листопада. Наразі проходить узгодження його посади з Національним банком України. «Моє бачення банку повністю перегукується з тим планом, який було прийнято на стратегічній сесії керівництва та акціонерів банку. Ми, по суті, примкнули до команди, яка має таке ж бачення розвитку банку, як і ми», – каже заступник голови правління банку «Конкорд» Павло Крапівін.

Алла Комісаренко, екс-голова правління банку «Контракт», очолила дніпропетровську установа 13 листопада 2015 року.

Банк «Конкорд», що входить до групи невеликих за класифікацією НБУ, було створено 2006 року. Його акціонерами, згідно з даними Нацбанку, на 22 червня булиОлена Мішалова-Сосєдка (контролює 58-відсотковий пакет акцій банку), Юлія Сосєдка (41,9% акцій) і три міноритарні акціонери.

Зазначимо, що нинішня зміна керівництва в установі – не перша в його історії. Торік на посаду голови правління банку призначали колишнього керівника дирекції корпоративних продажів банку «Кредит Дніпро» Кирила Нефьодова. Сьогодні, за інформацією сайту банку, виконувачем обов'язків голови правління є інший виходець із «Кредит Дніпро» – Михайло Савченко.

Експерти Forbes оцінюють нову команду Крапівіна і Комісаренко цілком оптимістично.

Нагадаємо, до банку «Контракт» Павло Крапівін працював у банку «Авіатекбанк», куди він прийшов 1999 року начальником відділу реєстрації. Через кілька місяців він очолив управління цінних паперів. 2002 року «Авіатекбанк» купила російськагрупа «Петрокоммерц». «Тоді я очолив комерційний відділ, в якому курирував ІТ. Також я займався маркетингом, цінними паперами, vip-банкінгом, продуктами для фізосіб. У жовтні 2003 року я перейшов на роботу в «Контракт», – каже Крапівін.

«Я найвищої думки про Павла Крапівіна. Він – професіонал своєї справи, який шукає не просто стандартні рішення, а інноваційні. Він завжди тримає руку на пульсі всіх нових віянь у банківській сфері, не стоїть на місці. Успішна робота в малих банках у цілому можлива тільки за нешаблонних підходів. Гадаю, що в особі Павла Крапівіна і нової команди банк отримає новий поштовх для розвитку», – зазначає заступник голови правління «Діамант Банку» Валерій Заєць.

Після криз малий і середній бізнес відновлюється швидше і не так заощаджує на вартості послуг. Вважаю, що диверсифікація, притаманна фінансуванню малого й середнього бізнесу, – одна з небагатьох можливостей мінімізувати ризики банку в період економічної нестабільності
Павло Крапівін, заступник голови правління банку «Конкорд»

Алла Комісаренко свою банківську кар'єру вибудовувала у банку «Контракт». До цього вона була секретарем суду, після чого перейшла на роботу в банк «Антарес», пізніше перейменований у «Контракт». Комісаренко – сертифікований аудитор із досвідом роботи у фінансовій системі з 1990 року.

До кризи ця команда розвивала банк «Контракт», який належав громадянину США Девідові Галперту і спеціалізувався на тендерних та туристичних гарантіях, роботі з малим і середнім бізнесом. Торік банк викупила група інвесторів з Ізраїлю, після чого правління, зокрема Павло Крапівін, залишило банк. До 2015 року установа не впоралася з фінансовою ситуацією, і в жовтні її було переведено у Фонд гарантування вкладів.

Платежі та СМБ

Сьогодні «Конкорд» представлено в Дніпропетровську, Дніпродзержинську, Новомосковську, Києві, Запоріжжі. Також закінчується підготовка до запуску у Львові. Кількість відділень у Києві планують збільшити із двох до трьох-чотирьох. Поступово у столиці створюватимуть «щось на зразок регіональної дирекції», пояснили в банку.

За інформацією Крапівіна, із приходом нових фахівців банк розвиватиме кілька напрямів. Перший із них – фінансування малого та середнього бізнесу. «Після криз малий і середній бізнес відновлюється швидше і не так заощаджує на вартості послуг. Вважаю, що диверсифікація, притаманна фінансуванню малого й середнього бізнесу, – одна з небагатьох можливостей мінімізувати ризики банку в період економічної нестабільності», – каже Павло Крапівін.

Інший напрямок, на якому тепер зосередиться банк, – розвиток карткового бізнесу. На сьогодні «Конкорд» є принциповим членом MasterCard – він придбав власний процесинг. Подано документи на принципового члена Visa. Купують будівлю у Дніпропетровську, щоб переїхати у власний офіс. «Усе дуже масштабно і глибоко. Велику увагу приділяємо софту, CRM, проводиться максимальна автоматизація будь-яких офісних процесів», – ділиться інформацією Крапівін.

Також поступово банк запускатиме послуги тендерних гарантій. Тим часом на розвитку гарантій для туристичного бізнесу – що було профільним напрямом банку «Контракт» – «Конкорд» не спеціалізуватиметься. Причина – погана економічна ситуація, через яку ринок туризму стагнує.

«Сьогоднішнє бізнес-середовище вже дає змогу успішно розвиватися в полі малого та середнього бізнесу. Гадаю, для формування активної інфраструктури, зокрема кредитної системи, колекшн, кредитної фабрики, потрібно близько року. Приблизно через рік ринок якраз увійде в активнішу фазу роботи, і банк «Конкорд» від цього виграє», – каже Forbes голова правління банку «Михайлівський» Ігор Дорошенко.