Влада РФ заговорила про приватизацію «Сбєрбанку» і ВТБ

13.01.2016 21:10 | Банк: ВТБ Банк, Сбербанк

/ forbes.net.ua /

Міністр економічного розвитку Олексій Улюкаєв вважає за необхідне повернутися до питання приватизації держбанків. Таку думку він висловив, виступаючи на Гайдарівському форумі-2016.

Про це передає ТАСС.

«Я вважаю, що ми повинні повернутися до питання приватизації наших найбільших банків − «Сбєрбанку» і ВТБ. Дуже якісні активи, які привабливі у всьому світі», − сказав міністр.

На його думку, часткова приватизація і часткове розміщення на користь компаній дозволить принциповим чином змінити ситуацію з точки зору капіталізації вітчизняного банківського сектору.

Наприкінці 2015 року глава «Сбєрбанку» Герман Греф закликав до «повної приватизації» банку. Таку думку він висловив в інтерв'ю німецькому виданню Handelsblatt, сказавши, що під час перехідного періоду Банк Росії, який зараз є найбільшим акціонером кредитної організації (50% плюс одна акція), повинен зберегти у себе 25%. Греф відзначав, що приватизація дозволить банку «істотно покращити ситуацію».

Раніше подібну ідею Греф висловив у 2014 році на Давоському форумі. Тоді він пропонував знизити дефіцит бюджету за рахунок скорочення частки держави в банківському секторі й висловив думку, що приватизація держбанків повинна відбуватися протягом кількох років, а «Сбєрбанк» міг би стати першим.

У 2012 році в ході IPO на Лондонській і Московської біржах ЦБ продав 7,58% акцій «Сбєрбанку» за $5,2 млрд. Угода стала другою великою приватизацією в банківському секторі. За рік до цього було продано 10% акцій ВТБ.

Наприкінці 2014 року глава ВТБ Андрій Костін заявив, що зниження частки держави в банку (з нинішніх 60,9% до 50% плюс одна акція) відповідно до стратегії розвитку банку не передбачено до 2018 року. Він також зазначав, що наразі приватизація не планується «з огляду на цілковиту непередбачуваність ситуації».

З літа 2014 року «Сбєрбанк» і ВТБ знаходяться під секторальними санкціями США.