Як ішли з ринку українські банки


Ольга Левкович / Forbes.ua /

Рівно тиждень тому голова Нацбанку України Валерія Гонтарева відрапортувала про завершення першого етапу очищення банківської системи країни від проблемних і ненадійних учасників. Тепер регулятор починає «чистку» серед дрібних гравців. Гонтарева переконана, що ліквідація таких банків не вплине на фінансовий сектор. «Ми будемо дуже активно працювати над перевіркою таких банків, однак це група банків, яка не заважає нам сказати, що очищення нашої банківської системи на фінальному етапі…», – заявила глава НБУ під час засідання профільного комітету ВР минулої середи, додавши, що на 35 найбільших банків припадає 85% банківського сектору країни.

Как уходили с рынка украинские банки

Тим часом українські фінустанови продовжують покидати ринок. Так, буквально вчора Нацбанк повідомив, що відніс до категорії неплатоспроможних банк «Капітал», який належав родині покійного бізнесмена Євгена Щербаня (відповідне рішення було ухвалено 16 липня). Також НБУ розглядає питання про визнання неплатоспроможним Європромбанку, який було названо проблемним ще 15 січня 2015 року.

У цьому контексті доречно згадати чутки річної давності про наявність у НБУ чорного списку банків, які підлягають виведенню з ринку. Хоча в самому фінансовому регуляторі заперечували наявність подібного документа, але, за логікою речей, він цілком міг бути. Наприклад, перший заступник голови Нацбанку Олександр Писарук в інтерв’ю Forbesрозповідав про те, що регулятор буде закривати всі банки, які спеціалізувалися на тіньовій економіці. Оскільки подібні установи в банківському середовищі добре відомі, то в теорії можна було б відразу вивести всі банки із сумнівною репутацією з ринку.

І за динамікою видавання кредитів інсайдерам заздалегідь можна зрозуміти, що цей показник перевищує допустимі значення. Отже, сформувати список банків «на вихід» – можна. Forbes цікавиться, чи можна реалізувати процедуру одночасного виведення всіх фінустанов, які мають бути закриті, з ринку України?

Я не зовсім розумію, чому НБУ занадто повільно виводить банки з ринку. Декларують, що виведуть усіх «незрозумілих», і що таких – приблизно 50. Чого з ними затягувати? Андрій Оністрат, екс-власник банку «Національний кредит»

Валерія Гонтарева ще торік у грудні розповідала, що одне з основних завдань Нацбанку – «очистити» банківську систему від неплатоспроможних банків, а також тих, хто спеціалізується виключно на відмиванні грошей. Плоди роботи НБУ видно за кількістю виведених із ринку учасників. Сьогодні під опікою Фонду гарантування вкладів – 12 банків із тимчасовою адміністрацією і 44 установи, що проходять процедуру ліквідації. Сезон активного «банкопаду» розпочався 2014 року – коли неплатоспроможними було визнано 33 банки, причому 24 із них – під час перебування на посаді голови НБУ Валерії Гонтаревої.

На початку минулого року Олександр Писарук обіцяв, що до 2016-го банківська система повністю очиститься від неплатоспроможних банків. Однак опитані Forbes учасники ринку резонно запитують щодо темпів проведення цієї очистки. «Я не зовсім розумію, чому НБУ занадто повільно виводить банки з ринку. Декларують, що виведуть усіх «незрозумілих», і що таких – приблизно 50. Чого з ними затягувати?», – запитує екс-власник банку «Національний кредит» Андрій Оністрат. Нагадаємо, у його банк тимчасову адміністрацію було введено на початку червня 2015 року.

За словами старшого партнера адвокатської компанії «Кравець та Партнери» Ростислава Кравця, неплатоспроможні банки можна й потрібно вивести з ринку за один день. Якщо установа порушує законодавство, необхідно визнавати її проблемною, а надалі – неплатоспроможною. І навіть якщо це відбудеться в один день, це не привід порушувати законодавство.

Не всі учасники ринку згодні з такою позицією. У тому, щоб очищати ринок від неблагонадійних гравців поступово, є і свої переваги. Андрій Кияк, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів, в інтерв’ю Forbes розповів, що не можна розрахувати кількість проблемних банків поштучно: «Банк визнається проблемним на строк до 180 днів. І за цей час робляться певні зусилля щодо його оздоровлення. Не вдається – йде до Фонду. Що ж до фінмоніторингу, то прихід таких банків певною мірою – справа випадку. Тому оздоровлення банківської системи проходить плавно».

Банк визнають проблемним на строк до 180 днів. І за цей час робляться певні зусилля щодо його оздоровлення. Не вдається – йде до Фонду. Тому оздоровлення банківської системи проходить плавно Андрій Кияк, заступник директора-розпорядника ФГВ

Юрій Товстенко, начальник відділу з роботи з борговими інструментами на локальному ринку Concorde Capital, говорить, що банки визнаються неплатоспроможними поступово, оскільки ведуться переговори з інвесторами, а НБУ шукає варіанти, як врятувати фінустанову. «Не можна просто взяти й закрити за один день кілька банків. Така новина негативно позначиться на інвестиційному кліматі», – вважає він.

Андрій Оністрат менш песимістичний у своїх прогнозах: «Найглобальніший наслідок такого рішення – це безробіття у фінансовому секторі. Також це може позначитися на тіньовій економіці. Але глобальних змін не буде». З ним згоден і Ростислав Кравець: «На банківській системі виведення з ринку всього чорного списку банків жодним чином не позначиться. Банки й так не можуть виконувати взяті на себе зобов’язання, і від визнання їх неплатоспроможними нічого не зміниться».

Forbes простежив динаміку «банкопаду», перші ознаки якого почали проявлятися ще більше трьох років тому, і ті події, які його супроводжували.

Як ішли українські банки

 

20 квітня 2012

АКБ «Базис»

Тимчасова адміністрація в банк «Базис» була введена у квітні 2012-го, після чого 23 серпня того ж року НБУ вирішив ліквідувати цю фінустанову. А 24 грудня Вищий адміністративний суд скасував рішення регулятора про відкликання ліцензії та ліквідації банку. Поки тривав розгляд, Фонд гарантування вкладів із 23 жовтня по 30 листопада 2012 виплачував вкладникам АКБ «Базис» гарантовану суму відшкодування через установи банку-агента Райффайзен Банк Аваль.

30 жовтня 2012

Ерде Банк

Банк поплатився банкрутством, згідно з офіційною версією, за валютні спекуляції. За словами одного з учасників банківського ринку, у серпні банк був готовий залучати гроші під 40% річних, тоді як ставки коливалися на рівні 3–5%. Причиною дефіциту ліквідності в банку, нібито, стали його ризиковані спекулятивні операції з готівковою валютою. Власник банку Руслан Демчак був заарештований 31 серпня 2012 року у Вінницькій області, де балотувався в народні депутати. Його підозрювали у відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом, на суму понад 50 млн гривень.

21 грудня 2012

«Таврика»

Тимчасову адміністрацію в банк ввели з 21 грудня 2012 року терміном на три місяці − по 20 березня 2013-го. Через проблеми в банку і рейдерське захоплення акціонер установи Сергій Цюпко також втратив КЮЗ − найбільший ювелірний завод країни.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з 18 січня 2013 року почав виплати вкладникам проблемного банку «Таврика» через Імексбанк і відшкодував їм 94,2% сум, що підлягають виплаті.

17 січня 2014

«Даніель»

Банк «Даніель», що був у кінці першої сотні українських банків з активами 1,3 млрд, мав проблеми з ліквідністю за кілька місяців до банкрутства. У банку, який на початку 2013 року отримав стабілізаційний кредит НБУ, за три місяці змінилися чотири голови правління. За словами одного зі співробітників банку, кадрова чехарда була пов’язана з фінансовими проблемами. З початку року банк почав нерегулярно повертати депозити вкладникам. Також він не міг привернути міжбанківські кредити.

28 лютого 2014

Брокбізнесбанк

28 лютого 2014-го Брокбізнесбанк було віднесено до категорії неплатоспроможних, а з 11 червня минулого року НБУ вирішив ліквідувати банк. Виплати вкладникам почалися з 23 квітня 2014 року. Банком-агентом виступав Укргазбанк.

3 березня 2014

Реал Банк

З 3 березня 2014 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів тимчасову адміністрацію в Реал Банк. З 1 квітня вкладники могли забрати свої гроші у відділеннях УкрСиббанку. З 21 травня ФГВ почав процедуру ліквідації Реал Банку.

14 березня 2014

«Форум»

Наприкінці липня 2012 року компанія «Смарт-холдинг», якою володіє Вадим Новинський, повідомила про досягнення угоди з німецьким банком Commerzbank AG про придбання 96% акцій українського банку «Форум». А вже за рік в установі почалися фінансові проблеми. У банку та аудиторів були серйозні розбіжності щодо оцінки та класифікації активів і пасивів. 25-й за розміром активів «Форум» відчував великі труднощі з поверненням проблемних боргів. Він виступав як позивач до своїх клієнтів у 973 справах на суму понад 6,1 млрд гривень. На початок 2013 року весь кредитний портфель банку сягав 6,6 млрд гривень.

14 березня 2014

«Меркурій»

У грудні 2013 року вперше з’явилася інформація про те, що «Меркурій» затримує виплати пенсій – це спровокувало вкладників забрати свої гроші з банку.

Проблема з ліквідністю, з якою стикалися багато банків, для «Меркурія» посилилася ще й інформаційною атакою з боку низки ЗМІ, котрі пов’язували його з екс-головою Харківської обласної держадміністраціїАрсеном Аваковим.

У банк «Меркурій» ввели тимчасову адміністрацію 14 березня минулого року. Фонд гарантування вкладів почав виплати вкладникам із 23 квітня через Фідобанк.

23 квітня 2014

Інтербанк

23 квітня 2014 року банк віднесли до категорії неплатоспроможних. З 20 червня минулого року Фонд гарантування вкладів почав виплати гарантованих сум відшкодування вкладникам Інтербанку через Імексбанк.

22 липня 2014 року ФГВ оголосив про початок ліквідації Інтербанку, з 16 липня цього року ліквідацію продовжили ще на рік – до 23 липня 2016 року.

22 травня 2014

Промекономбанк

Тимчасова адміністрація у Промекономбанк була введена у травні минулого року на три місяці – до 21 серпня. Пізніше ФГВ продовжив роботу тимчасової адміністрації до 22 вересня. Ліквідація Промекономбанку почалася з 8 вересня. З 22 серпня 2014 року клієнтів цього проблемного банку обслуговує Фідобанк.

26 травня 2014

Південкомбанк

Тимчасова адміністрація в Південкомбанку почала працювати з 26 травня минулого року. А з 8 жовтня Фонд гарантування вкладів почав виплати коштів вкладникам цього банку через Райффайзен банк Аваль.

26 вересня 2014 року Фонд заявив про початок ліквідації Південкомбанку.

29 травня 2014

Західінкомбанк

Тимчасову адміністрацію було введено в банк з 29 травня минулого року. З 27 червня почалися виплати за вкладами фізосіб через банк «Хрещатик». 22 липня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав ліквідацію Західінкомбанку.

30 травня 2014

АКБ Банк

Фонд гарантування вкладів увів тимчасову адміністрацію в АКБ Банк 30 травня минулого року. Термін перебування тимчасової адміністрації в банку – до 29 серпня 2014-го. В останній день її роботи НБУ прийняв рішення відкликати в банку ліцензію й ліквідувати його.

17 червня 2014

«Старокиївський»

9 квітня 2014-го акціонери банку «Старокиївський» вирішили залучити стабілізаційний кредит Національного банку на суму 106 млн гривень для підтримки ліквідності фінустанови, а 22 травня банк вже обмежив видавання готівки за своїми платіжними картками до $10 на день. За даними звітності банку, сума коштів фізичних осіб, яка може бути відшкодована Фондом, на 11 червня 2014 року складала 257,627 млн гривень.

Тимчасову адміністрацію Фонд гарантування вкладів ввів у банк 17 червня 2014 року. З 3 вересня розпочалися виплати його вкладникам через банк «Київська Русь». Про відкликання банківської ліцензії та початок процедури ліквідації НБУ оголосив 18 вересня 2014 року.

16 липня 2014

Фінростбанк

Тимчасову адміністрацію було введено в банк 16 липня 2014 року. За три місяці, 16 жовтня, виконавча дирекція ФГВ почала процедуру ліквідації Фінростбанку, а з 24 жовтня минулого року розпочато виплати коштів вкладникам. Банк-агент – Укрсиббанк.

Згідно з даними НБУ, на 1 квітня 2014 року за розміром загальних активів банк посідав 81-е місце (1,947 млрд грн) серед 181 банку, що діяв у країні, а на 16 липня активи банку скоротилися до 1,555 млрд грн.

Сума коштів фізичних осіб, яка може бути відшкодована Фондом, на 21 липня 2014-го оцінювалася у 523,500 млн гривень.

17 липня 2014

Єврогазбанк

Напередодні введення тимчасової адміністрації Єврогазбанк відчував серйозні проблеми з ліквідністю. За перший квартал 2014 року він залучив приблизно 150 млн гривень вкладів населення. У березні почалися обмеження з видавання депозитів. 30 травня правління банку звернулося до своїх клієнтів із проханням «зберігати спокій і не піддаватися паніці». За словами співрозмовника Forbes, знайомого із ситуацією, у цьому банку обслуговувалася родина екс-президента Віктора Ющенка. Останній свого часу давав головному акціонеру поради щодо ведення бізнесу.

4 серпня 2014

«Золоті ворота»

Власник банку «Золоті ворота» – екс-губернатор Харківської областіМихайло Добкін. До наглядової ради «Золотих воріт» входить Марк Добкін – батько харківського губернатора. Наприкінці травня 2014 року банк «Золоті Ворота» звернувся до Нацбанку з проханням надати стабілізаційний кредит на суму 100 млн грн для підтримки ліквідності в умовах відтоку депозитів, а з 10 червня банк закрив усі каси банку і ввів обмеження на зняття готівки в розмірі 200 грн на день.

15 серпня 2014

УФС

ФГВ увів тимчасову адміністрацію в банк «Український фінансовий світ» на період з 15 серпня до 15 листопада 2014 року. Вже 11 листопада минулого року почалася ліквідація банку, а 21 листопада Альфа-Банк почав виплати вкладникам УФС.

21 серпня 2014

Терра Банк

2014 року в банку почалися окремі проблеми з платежами, обслуговуванням платіжних карток, своєчасним виконанням у повному обсязі зобов’язань за вкладами. Нацбанк ввів деякі обмеження щодо грошових переказів, операцій із платіжними картками і з кредитуванням, операціями, які можуть здійснюватися інсайдерами банку та пов’язаними особами, поточними рахунками, певними операціями з депозитними вкладами.

21 серпня 2014 року ФГВ ввів тимчасову адміністрацію в Терра Банк і почав пошук потенційного інвестора для цієї фінустанови. Потім на базі Терра Банку було сформовано перехідний банк Кристалбанк зі статутним капіталом 1,523 млн грн, який почав виплати вкладникам «Терри» з 13 січня 2015 року.

3 вересня 2014

Актив Банк

До 2013 року заклад належав братам Андрію та Сергію Клюєвим − вони разом із міноритарними акціонерами заснували цей банк ще в 2001 році. Восени 2013 року стало відомо, що банк продали інвесторам − співзасновнику Данилу Волинцю та Оксані Маркаровій. У березні 2014 року Актив Банк не виконував зобов'язання перед вкладниками; 300 млн гривень рефінансування від НБУ він використовував для погашення боргів перед клієнтами, на думку опитаних Forbes експертів − колишніх акціонерів банку.

17 вересня 2014

Акта Банк

Тимчасову адміністрацію було введено в Акта-Банк 17 вересня 2014 року, а пізніше продовжено до 17 січня 2015-го. Ліквідація Акта-Банку почалася 16 січня 2015 року. Виплати вкладникам здійснюються через Фідобанк із 23 січня.

25 вересня 2014

Грін Банк

У 2012-2014 роках банк не раз порушував законодавство у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, проводив ризиковану діяльність.

За результатами перевірок, НБУ чотири рази притягував банк та його посадових осіб до відповідальності (накладав штрафи, усував посадову особу з посади, зупиняв окремі операції). Всього протягом 2013-2014 років банк провів фінансових операцій із переказу коштів у готівкову форму на загальну суму близько 20 млрд грн.

«Враховуючи незначний обсяг депозитів населення, виведення цього банку з ринку ніяк не позначиться на стабільності банківського сектору», − зазначали в НБУ.

25 вересня 2014

Експобанк

У 2013 році власники намагалися цей банк продати, але запросили надто високу ціну. У розпорядженні Forbes опинився тизер з продажу 100% акцій 78-го за розміром активів Експобанку. Документ був розіслала потенційним покупцям в 2011 році інвестиційна компанія Goldman Milestone. Ціна банку, виставлена продавцем, − 52,3 млн євро. За прогнозами Goldman Milestone, на кінець 2011-го капітал банку мав скласти 24,3 млн євро, тобто Експобанк оцінили в 2,15 капіталу. На початок 2013-го 65,8% акцій банку належало Юрію Гетьманенку і членам його сім'ї, 34,2% акцій − громадянину Греції Одіссею Софіанідісу, який проживає на Кіпрі в м. Лімасол. Поки банк намагався залучити нових акціонерів, у нього почалися проблеми з платоспроможністю. Наприкінці минулого року він почав затримувати платежі й був змушений звернутися за допомогою в НБУ.

25 вересня 2014 року в Експобанк введено тимчасову адміністрацію.

29 вересня 2014

«Демарк»

Тимчасову адміністрацію в банк «Демарк» було введено з 29 вересня 2014 року на 3 місяці, а наприкінці грудня продовжено до кінця січня 2015-го.

Виплати вкладникам банку здійснювалися через відділення ПриватБанку. 30 січня НБУ вирішив ліквідувати цю фінустанову.

29 вересня 2014

«Порто-Франко»

Тимчасову адміністрацію в банк «Порто-Франко» було введено з 29 вересня 2014 року на 3 місяці, а наприкінці грудня продовжено до кінця січня 2015-го.

Виплати вкладникам банку здійснювалися через відділення банку «Київська Русь». 30 січня НБУ вирішив ліквідувати цю фінустанову.

3 жовтня 2014

Прайм-Банк

НБУ не раз викривав Прайм-банк у відмиванні грошей. Зокрема, за результатами проведеної у вересні 2014-го позапланової перевірки виявлено факти здійснення банком масштабних операцій із готівковими коштами в національній та іноземній валюті, що не властиво для банків четвертої групи.

За останній рік до банку 5 разів застосовувалися санкції.

Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію в Прайм-Банк із 3 жовтня 2014 по 3 січня 2015 року. Згодом продовжив її роботу до 13 січня 2015-го. В останній день роботи тимчасової адміністрації НБУ вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати Прайм-Банк.

10 жовтня 2014

Меліор Банк

Акціонером банку виступило ТОВ «Кріан», яке, в свою чергу, належить трьом невідомим на ринку фізособам, які проживають у Дніпропетровську. «Це реальні акціонери», − запевняв Олег Гулько, заступник голови правління Меліор Банку. За словами одного з дніпропетровських банкірів, новостворена фінустанова опосередковано пов'язана з власниками банку «Золоті ворота» − сім'єю екс-губернатора Харківської області Михайла Добкіна.

Тимчасову адміністрацію було введено в «Меліор» 10 жовтня минулого року, а потім її роботу продовжили до 10 лютого 2015-го. Відразу ж після закінчення роботи ТА НБУ ухвалив рішення про ліквідацію банку та відкликання його ліцензії. З 18 лютого 2015 року виплати вкладів здійснював Укрінбанк.

10 жовтня 2014

ІнтерКредит Банк

Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію в Інтеркредит Банк з 9 жовтня 2014 року, а 17 січня нинішнього року розпочався процес ліквідації банку.

10 жовтня 2014

«Аксіома»

Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію в комерційний банк «Аксіома» з 9 жовтня 2014 року. З 6 лютого почалися виплати вкладникам банку через відділення Укрсиббанку. 30 січня НБУ вирішив ліквідувати банк.

21 листопада 2014

CityCommerceBank

CityCommerceBank став однією з багатьох установ, які потрапили в минулому році під опіку Фонду гарантування вкладів. До проблем у банку призвело активне кредитування вузького кола комерційних структур. 1,3 млрд гривень з усього кредитного портфеля в 2,4 млрд гривень цієї установи освоїли близько десяти юридичних осіб, причому деякі з них − з ознаками проведення операцій з переведення в готівку або виведення грошей.

Тимчасова адміністрація в банку почала працювати з 21 листопада минулого року. 19 березня НБУ прийняв рішення ліквідувати банк і відкликати у нього банківську ліцензію.

21 листопада 2014

«ВіЕйБі»

У «VAB Банку» Олега Бахматюка тимчасова адміністрація почала працювати з 21 листопада минулого року. До цього бізнесмен намагався врятувати установу, проводячи переговори з інвесторами, НБУ і Мінфіном. Успіху переговори не мали, і 19 березня НБУ прийняв рішення ліквідувати банк.

28 листопада 2014

Легбанк

У Легбанк тимчасову адміністрацію було введено з 28 листопада 2014 по 27 лютого 2015 року. За день до закінчення її роботи, 26 лютого, НБУ вирішив ліквідувати банк. Фонд гарантування вкладів з 6 березня розпочав виплати вкладникам банку через Альфа-банк.

28 листопада 2014

БГ Банк

У БГ Банк тимчасову адміністрацію було введено з 28 листопада 2014 по 27 лютого 2015 року. 26 лютого НБУ вирішив ліквідувати банк. ФГВ з 6 березня розпочав виплати вкладникам банку через Укрінбанк.

28 листопада 2014

ВБР

У ВБР тимчасову адміністрацію було введено з 28 листопада 2014 по 27 лютого 2015 року. З 2 лютого вкладники могли отримати свої депозити з відсотками в діючих відділеннях банку.

28 листопада 2014

Камбіо Банк

У Камбіо Банк тимчасову адміністрацію було введено з 28 листопада 2014 по 27 лютого 2015 року. 26 лютого НБУ вирішив ліквідувати банк. Фонд гарантування вкладів із 6 березня розпочав виплати вкладникам банку через Укрінбанк.

25 грудня 2014

Український Бізнес Банк

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів тимчасову адміністрацію в «Український Бізнес Банк» 25 грудня 2014-го. 24 квітня було прийнято рішення про ліквідацію банку. З 30 квітня Фонд розпочав виплати вкладникам через відділення Укрсиббанку.

20 січня 2015

ПроФін Банк

Банк Професійного Фінансування (ПроФін) довгий час був установою з ідеальною репутацією. Такою, що банк придбали французькі інвестори − Societe Generale. Після виходу європейських інвесторів нічим особливим банк уваги не привертав. Установа займала 128-е місце в системі за класифікацією НБУ і входила до групи невеликих. Однак на ПроФінБанк було переведено мережу відділень неплатоспроможного CityCommerce Bank, а серед акціонерів «ПроФін» − екс-ідеолог CityCommercBank Рейніс Тумовс із дружиною.

З 20 січня 2015 року Фонд гарантування вкладів ввів ТА в ПроФін Банк, а з 20 квітня розпочалася процедура ліквідації банку. З 23 квітня стартували виплати вкладникам ПроФін Банку через відділення Альфа-Банку.

23 січня 2015

«Укоопспілка»

Тимчасову адміністрацію Фонд гарантування вкладів ввів у банк «Укоопспілка» з 23 січня, а 23 квітня почав процедуру ліквідації банку. Виплати вкладникам здійснюються з 30 квітня через Укрінбанк.

27 січня 2015

Імексбанк

Тимчасову адміністрацію в «Імекс» було введено 27 січня цього року. 27 травня Фонд гарантування вкладів оголосив, що розпочато процедуру ліквідації банку. З 4 червня почалися виплати коштів вкладникам через відділення Альфа-Банку.

5 лютого 2015

Надра Банк

Чергова тимчасова адміністрація в найбільшому банку стала фінансовою невдачею бізнесмена Дмитра Фірташа. До цього олігархові не дозволили придбати Правекс-Банк.

Тимчасова адміністрація почала працювати в Надра-Банку з 5 лютого 2015 до 5 травня, а потім Фонд гарантування вкладів продовжив її роботу ще на місяць − до 5 червня. Рішення про відкликання банківської ліцензії та початку ліквідації банку «Надра» НБУ ухвалив 4 червня. З 12 червня вкладники могли звернутися за виплатами в Райффайзен банк Аваль.

13 лютого 2015

Енергобанк

Енергобанк отримав тимчасового адміністратора з 13 лютого по 12 травня поточного року, але пізніше його роботу було продовжено до 11 червня. В останній день роботи тимчасової адміністрації НБУ прийняв рішення відкликати в банку ліцензію і ліквідувати його. З 19 червня вкладники могли отримати гроші через Енергобанк.

14 лютого 2015

Златобанк

Фонд гарантування вкладів ввів у Златобанк тимчасову адміністрацію з 14 лютого по 13 травня, а 13 травня почав процедуру його ліквідації. З 20 травня Фонд розпочав виплати вкладникам через Ощадбанк.

20 лютого 2015

«Стандарт»

Тимчасову адміністрацію було введено Фондом гарантування вкладів у банк «Стандарт» 20 лютого 2015 року. 18 червня НБУ вирішив відкликати ліцензію у банку. Із 5 травня стартували виплати коштів вкладникам банку через відділення Укрексімбанку.

25 лютого 2015

«Київ»

У банк «Київ» Фондом гарантування вкладів з 25 лютого цього року введено тимчасову адміністрацію. Того ж дня почалося формування реєстрів активів і зобов'язань банку для подальшої їх передачі в Укргазбанк. Цей процес застопорився на початку червня через позовні претензії, подані деякими вкладниками, що призвело до арешту активів проблемного банку.

3 березня 2015

Дельта Банк

У Дельта-Банк тимчасову адміністрацію було введено 3 березня 2015 року, згодом її продовжили до 2 вересня. 1 червня почалася виплата коштів вкладникам через Укргазбанк, Приватбанк, Укрексімбанк, Ощадбанк.

3 березня 2015

Омега Банк

Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію в Омега банк 3 березня 2015 року, а 6 липня 2015 року прийняв рішення про відкликання його банківської ліцензії та ліквідацію. Фонд може виплатити вкладникам 3,159 млн грн.

3 березня 2015

Кредитпромбанк

Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію в Кредитпромбанк 3 березня 2015 року, а 2 липня 2015 року прийняв рішення про відкликання його банківської ліцензії та ліквідацію. Фонд може виплатити вкладникам 16,513 млн грн.

19 березня 2015

Астра Банк

Тимчасову адміністрацію в Астра-Банк було введено 19 березня 2015 року. Фонд гарантування вкладів повинен виплатити вкладникам 1,402 млн грн.

Як писав Forbes, ФГВ провів операцію з продажу раніше проблемного і неплатоспроможного Астра-Банку інвестору. Ним стала українсько-американська аграрна компанія з кіпрською реєстрацією. Покупець зобов'язується протягом місяця підвищити капітал установи на 120 млн гривень. Згідно з умовами договору з ФГВ, інвестор повинен докапіталізувати Астра-Банк протягом місяця на 120 млн гривень.

20 березня 2015

«Київська Русь»

Тимчасову адміністрацію в банк «Київська Русь» було введено 20 березня 2015 року, а 16 липня Нацбанк вирішив відкликати банківську ліцензію і почати процедуру ліквідації.

Як раніше писав Forbes, згідно з опублікованими НБУ даними про заявки на купівлю українських фінустанов, за перше півріччя 2015-го найбільше таких заявок надходило саме на «Київську Русь». Банк намагалися придбати сім разів. П'ять заявок було від одеського бізнесмена Руслана Тарпана, який є власником інвестиційно-будівельної компанії «Анкор», одна − від кіпрської компанії «Ріордан Лімітед», ще одна − від Adatia Enterprises Limited. Компанія зареєстрована на Гібралтарі (Великобританія). Усім їм Нацбанк відмовив.

8 квітня 2015

Укргазпромбанк

Тимчасову адміністрацію в Украгазпромбанк було введено терміном на 3 місяці − з 8 квітня по 7 липня включно. Інформацію стосовно дат виплати вкладникам і банкам-агентам Фонд гарантування вкладів поки що не надає.

12 травня 2015

Укркомунбанк

12 травня НБУ визнав неплатоспроможним Укркомунбанк. Тимчасову адміністрацію введено терміном на 3 місяці − до 12 серпня включно.

28 травня 2015

УПБ

Національний банк 28 травня відніс до категорії неплатоспроможних Український професійний банк. Тимчасову адміністрацію введено терміном на 3 місяці − до 28 серпня включно.

8 червня 2015

«Національний кредит»

У банку «Національний кредит» тимчасова адміністрація працює з 8 червня по 7 вересня 2015 року. Як писав Forbes, в НБУ озвучили такі причини претензій до установи, як «системне порушення законодавства, яке регулює запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, а також у зв'язку з погіршенням якості активів і, як наслідок, ліквідності банку». Акціонер банку Андрій Оністрат розповів журналістам, що при перевірці НБУ з фінмоніторингу було виявлено два порушення з близько 200 перевірених справ.

24 червня 2015

«Фінансова ініціатива»

«Фінансова ініціатива» належала бізнесменові Олегу Бахматюку. Нацбанк відніс установу до категорії неплатоспроможних. Із 24 червня в банку працює тимчасова адміністрація. ТА введено на 3 місяці до 23 вересня включно.

10 липня 2015

«Столичний»

У банк «Столичний» тимчасову адміністрацію було введено 10 липня. За даними НБУ, у банку погіршився фінансовий стан, також фінустанова здійснювала ризикову діяльність. Крім того, банк не виконував зобов'язання перед вкладниками і кредиторами.

10 липня 2015

Радикал Банк

Тимчасову адміністрацію було введено в Радикал-Банк 10 липня терміном на 3 місяці − до 9 жовтня включно. Виведення банку під опіку ФГВ супроводжувалося скандалом. Як раніше писав Forbes, після введення в «Радикал» тимчасової адміністрації, в банку проходили обшуки, в результаті яких з установи винесли всю документац