Національний банк України починає публікувати інформацію щодо складу банківських груп


/ НБУ / 

Національний банк України починає публікувати інформацію щодо складу банківських груп. Публікація здійснюється на виконання вимог Закону України від 16 липня 2015 року № 629-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку".

Законом також передбачається, що до складу банківської групи, крім банків і фінансових компаній, включаються компанії, які не мають статус фінансових, але для яких надання фінансових послуг є переважним видом діяльності (наприклад, лізингові компанії). Компанія вважається такою, для якої надання фінансових послуг є переважним видом діяльності, якщо частка доходу від реалізації фінансових послуг за результатами попереднього звітного року становить 50 і більше відсотків загального обсягу чистого доходу (виручки) від реалізації продукції.

З метою забезпечення стабільності банківської системи та обмеження ризиків до банківських груп застосовується додатковий нагляд. Так на основі звітності учасників банківської групи має складатися консолідована звітність.

Крім того, Національний банк України має право встановлювати вимоги до банківської групи на консолідованій та субконсолідованій основі щодо наявності ефективної системи корпоративного управління, управління ризиками, достатності регулятивного капіталу, економічних нормативів тощо. Також можуть бути встановлені ліміти та обмеження щодо певних видів діяльності, у тому числі діяльності на території інших держав.

Інформація про визнані банківські групи

За станом на 01.07.2015

ГРАНТ

ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК

ПІВДЕННИЙ

Райффайзен Банк Аваль

ПРИВАТБАНК

УкрСиббанк

СБЕРБАНК РОСІЇ

КРЕДОБАНК

ПУМБ (Перший український міжнародний банк)

МЕГАБАНК

Дельта Банк

МетаБанк

ОТП Банк

ОЩАДБАНК

ВОСТОК

УКРСОЦБАНК

ВТБ БАНК