Облікова ставка збережена на рівні 30%

26.06.2015 19:55 | Банк: Приватбанк, Ощадбанк

/ НБУ /

24 – 25 червня 2015 року відбулося чергове засідання Комітету з монетарної політики Національного банку України (далі – Комітет).

На засіданні обговорювалися можливі зміни параметрів інструментів монетарної політики, ураховуючи прогноз розвитку економіки та грошово-кредитного ринку.

Члени Комітету відзначили певне зниження інфляційних ризиків, незважаючи на збереження високих темпів інфляції. Приріст індексу споживчих цін у травні становив 58.4% у річному вимірі (знизився з 60.9% у квітні).

Стримуючий вплив на цінову динаміку відбувався в тому числі за рахунок укріплення з квітня курсу гривні до долара США та звуження діапазону його коливань.

Поліпшення ситуації на валютному ринку та стабілізація очікувань сприяли поверненню депозитів до банківської системи. Їх обсяг у національній валюті з початку червня збільшився на 1.9%.

Зважаючи на стабільність на грошово-кредитному ринку та низький сукупний попит, Комітет очікує продовження уповільнення інфляції впродовж наступних місяців.

З метою закріплення позитивних зрушень на грошово-кредитному ринку та подальшої стабілізації очікувань члени Комітету рекомендували залишити незмінною облікову ставку, а в разі подальшого зниження інфляційних ризиків – перейти до пом’якшення грошово-кредитної політики найближчим часом.