НКЦПФР анулювала 27 ліцензій на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку


/ finance.ua /

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, анулювала 27 ліцензій на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з торгівлі цінними паперами, у тому числі андеррайтингу (18 ліцензій), дилерської діяльності (6 ліцензій), брокерської діяльності (3 ліцензії).

Про це йдеться в повідомленні НКЦБФР.

Ліцензії анульовані у зв’язку з тим, що ліцензіати не займаються даним видом професійної діяльності більше року.

Загалом ліцензії втратили 22 профучасників фондового ринку.
Комісія анулювала ліцензію на здійснення андерайтингу таким учасникам фондового ринку: Полтава-банк, Артем-Банк, банк “Авангард”, банк “Богуслав”, банк “Восток”, банк “Михайлівський”, “Креді Агріколь Банк”, “Український Будівельно-Інвестиційний Банк”,ЗАТ“Майстер Брок”, ЗАТ“Скарби України”, Смартбанк, ТОВ “Ай Пі Сек’юрітіз”, ТОВ “Даймонд Інвестмент Капітал”, ТОВ” Фінансова компанія “Декра”, Вернум Банк, Платинум Банк, Асвіо Банк, Інвестбанк.

Ліцензії на брокерську діяльність були анульовані у ТОВ “Дельфа-Фінанс”, Вернум банку, Платинум Банку.

Регулятор анулював Платинум Банку, банку “Новий”, Астра банку, Полікомбанк, Асвіо Банку і Інвестбанку ліцензію на здійснення дилерської діяльності.

Всі перелічені компанії мають ліцензії на інші види професійної діяльності на фондовому ринку.

“У зв’язку із загальним спадом ділової активності, падінням ринку, багато профучасників досить тривалий час не використовують наявні у них ліцензії. Керуючись європейськими нормами і практикою, а саме Директивою Євросоюзу MiFID про ринки фінансових інструментів, ми за результатами аналізу використання ліцензій профучастниками анулювали ті, які не використовувалися. У разі відновлення діяльності за певним напрямом, компанії зможуть швидко отримати нову ліцензію”, – прокоментував рішення Голова Комісії Тимур Хромаєв.

Нагадаємо, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку продовжила зупинку торгів цінними паперами 62 емітентів до липня 2016 року.