Українські банки «пішли на зустріч» мобілізованим клієнтам


Банки оперативно відреагували на заклик НБУ і розробили заходи для пом'якшення кредитних договорів для військовослужбовців, які сьогодні захищають країну

28 фінансових установ вже мають затверджені програми допомоги військовослужбовцям, у 8 банках програми розробляються, в 9 банках повідомили про те, що будуть розглядати кожне звернення позичальника-військовослужбовця індивідуально. Про це повідомив глава Національного банку Степан Кубів.

За його словами, відомості центральному банку надали 120 банків. За інформацією фінустанов, позичальники-військовозобов'язані, призвані на військову службу в Збройні сили, вже звернулися за допомогою в 14 банків. До решти 73 банків такі позичальники поки не зверталися.

«Мені дуже відрадно, що у важкий для нашої країни час, банки демонструють патріотизм і соціальну відповідальність. Така політика безперечно сприятиме зміцненню довіри громадян України до вітчизняної банківської системи », - зазначив Кубів.

Як повідомляв «Мінфін» раніше, ряд банків уже переглянули умови кредитних договорів для призваних на військову службу українців. Так, Альфа-Банк Україна ввів кредитні канікули для мобілізованих в армію. Також Platinum Bank зупиняє нарахування відсотків, комісій та штрафних санкцій для клієнтів, яких призвали на військову службу. Дельта Банк звільнив мобілізованих українців від виплат за кредитами на 6 місяців. ПриватБанк також оголосив мобілізованим воїнам кредитні канікули.

Крім того, як відомо, Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким держава бере на себе зобов'язання оплачувати роботу мобілізованих військовослужбовців, передбачається заморожування нарахувань і виплат за зобов'язаннями мобілізованих перед банками за кредитами, звільняються від сплати податків та єдиного соціального внеску мобілізовані підприємці.